Nemzetközi elismerés

A Bebras: Nemzetközi informatikai és számítógép-készség versenyen (International Contest on Informatics and Computer Fluency) több mint ötven ország tanulói vesznek részt. Iskolánk több mint tíz éve kapcsolódott be. Ebben a tanévben Magyarországról 365 iskola 41 725 diákja vett részt a versenyen. Az eredmények magyarországi kiértékelésén legtöbbször elhozzuk az első helyet, de minden évben ott vagyunk az első háromban.

Ezért elismerő oklevéllel jutalmazta iskolánkat a szerbiai versenyközpont dr. Valentina Dagiene litván professzor vezetésével. Magyarországon az ELTE Informatika Kar vállalta fel a szervezést. 2014-ben lettünk teljes jogú tagjai az International Bebras Committee-nek, mint National Bebras Organiser. A nemzetközi csapat 2015-ben elnyerte az Informatics Europe Best Practices in Education díját. A diákok tanárai Farkas Csaba, Piláth Károly, Regele György tanár urak és Szabó Zsanett tanárnő.