Lengyelországi diákcsere

Június 3-8. között a 10-11. évfolyam tíz tanulója cserediák programon vett részt Lengyelországban, az Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej w Rybniku diákjaival. A programot a Visegrad Fund támogatta, és témái az egészséges életmód és a környezettudatosság voltak.

Az öt nap során meglátogattuk a Sziléziai Műszaki Egyetemet, ahol az iparról és a mesterséges intelligenciáról tanultunk, és a rybniki szénerőművet, valamint több fitnesz programon és néhány iskolai tanórán vettünk részt. A helyi kultúrába is belekóstolhattunk, miközben egy főzőkurzus során pirogot, egy lengyel különlegességet készítettünk. Rengeteg kisebb program színesítette a napjainkat, például a szelfi verseny a rybniki hódpatkányokkal. A szabadidőnket is izgalmasan töltöttük el, kiruccantunk Katowicébe, és még egy macskás kávézóba is beültünk. A lengyel diákok és családok vendégszeretete pedig otthonossá tette a kint töltött időt. Kísérő tanáraink Elekes Katalin, Erdős Katalin és Rezsekné Fehér Laura tanárnők voltak.
Fehér Zsófia (10. a)